Witaj w HandZaround!

WITAJ W HANDZAROUND!

Hania, mając 8 lat, na tle piramid w Egipcie

Hania, mając 8 lat, na tle piramid w Egipcie

Październik 2, 2016
by Hanna & Zach

50 krajów w podróży dookoła świata - tyle miejsc było na liście Hani kiedy miała 12 lat! Nie możemy uwierzyć, że to naprawdę się dzieje i niedługo wyruszamy w świat. Jednak teraz patrzymy na wszystko bardziej realistycznie - zamiast 50, planujemy odwiedzić około 25 krajów :)

Teraz zostało już tylko dwa tygodnie zanim wyjedziemy z Londynu i zaczniemy nasz
ą przygodę. Ze wszystkich uczuć z jakimi aktualnie walczymy, niecierpliwość zdecydowanie wygrywa! Wahamy się też między myśleniem skrajnie optymistycznym a skrajnie pesymistycznym - najpierw wydaje nam się, że będziemy zdolni podróżować przez kolejne 10 lat i żyć sielskim życiem, a potem wyobrażamy sobie, że z pewnością umrzemy dość szybko na biegunkę spowodowaną wszystkimi ulicznymi przysmakami, którymi planujemy się żywić! Cokolwiek się stanie, zawarliśmy między sobą umowę, że będziemy myśleć pozytywnie...

Obydwoje podchodzimy do tej podróży zupełnie inaczej, bo każde z nas było wychowane w inny sposób. To sprowadza się do innych zainteresowań i poglądów, które wykształciliśmy będąc jeszcze dziećmi. Teraz staramy się połączyć nasze sposoby myślenia i odmienne doświadczenia w coś, co pozwoli nam stworzyć jednolity pomysł na odkrywanie świata - taki, który będzie odpowiadał każdemu z nas.

Hania, mając 7 lat, ze swoim bratem na safari w Turcji

Hania, mając 7 lat, ze swoim bratem na safari w Turcji

Dla Hani, kiedy była nastolatką, podróże wydawały się być niezmiernie drogim i odległym marzeniem. Myślała też, że minie setki lat zanim będzie mogła wreszcie podróżować sama, bez rodziców. 

Zach już od małego chciał zobaczyć kultury, których doświadczał w Melbourne, w akcji. W Australii wydawały się one tylko namiastką tego, co czekało na innych kontynentach.

Teraz wreszcie się doczekaliśmy - został już mniej niż miesiąc do naszego wyjazdu do Nepalu!

Strona i Dziennik HandZaround są dla nas sposobem na utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, a także każdym, kto postrzega podróżowanie jako styl życia, a nie tylko jako wakacje. Oczywiście, my też będziemy robić 'rzeczy dla turystów', ale poza tym mamy o wiele większe plany, o których możesz przeczytać tutaj.

Nie chcielibyśmy, żeby nasza strona była kolejną z serii 'top 10 rzeczy, które musisz zrobić [tu wstaw miejsce]'. Zamiast tego, chcielibyśmy opowiadać o świecie w nasz sposób, subiektywnie, ponieważ inaczej narażamy się na tworzenie stereotypów i mitów, a wierzymy, że każdy sposób na podróżowanie jest dobry i każde miejsce może być warte odwiedzenia.

W dzisiejszych czasach tak łatwo podróżować z fotela i odkrywać świat z ekranu komputera lub smartfona. Może wydawać się, że niekończące się zdjęcia, filmy, blogi i opowieści dostarczają wszystkich potrzebnych wrażeń. Chociaż my też będziemy używać wymienionych powyżej narzędzi, chcielibyśmy abyś Ty myślał jak znaleźć w nich inspiracje do działania, a nie używał/a ich do tworzenia własnych poglądów o świecie.

Wydaje nam się też, że w społeczeństwie duży nacisk kładziony jest na estetykę i sprawianie, że wszystko musi wyglądać pięknie, perfekcyjnie i szczęśliwie. My wierzymy, że wcale tak być nie musi. Według nas postrzeganie świata w taki sposób sprawia, że ograniczamy się w dostrzeganiu wszystkich emocji, których doświadczamy w codziennym życiu. Kiedy zaczniemy naszą podróż, nie wydaje nam się, iż nagle świat zmieni się w bajkę - z pewnością wciąż będziemy czasem smutni, zmęczeni, a niektóre z naszych planów nie wypalą. Ale zamiast zmieniać nasze życie w coś, czym nigdy nie będzie - idealną bajkę - czemu nie zacząć postrzegać codzienności jako coś wspaniałego?

 

 
Zach łowiąc ryby w Port Philip Bay (Australia)

Zach łowiąc ryby w Port Philip Bay (Australia)

 

Jedyną rzeczą potrzebną do patrzenia na zwykłe rzeczy w interesujący sposób jest zmiana w ich postrzeganiu. To my kontrolujemy nasze gusta i sposób postrzegania świata, więc zależy to tylko od nas! Przechodząc do sedna - nasza strona nie będzie skupiać się tylko na publikowaniu zdjęć pięknych krajobrazów i egzotycznych ludzi, chcielibyśmy skupić się na ukazywaniu wszystkiego co buduje dzisiejszy świat.

Mimo tego, mamy nadzieję, że nasze podróże Cię zaciekawią! Jeśli chcesz zobaczyć czego możesz się spodziewać w kolejnych postach, przeczytaj w jakich kategoriach będziemy publikować nasze posty.

Dziękujemy, że poświęciłeś/aś nam swój czas!

H&Z